Fototapety

Ekologiczne fototapety

O ekologii można usłyszeć coraz więcej, nic więc dziwnego, że od pewnego czasu na rynku możemy również znaleźć ekologiczne fototapety. Są one wyprodukowane zgodnie z unijnymi normami, dzięki którym nie szkodzą otaczającemu nas środowisku.

Ekologiczne fototapety są produkowane w głównej mierze z makulatury oraz z przetworzonego papieru. Oczywiście nie oznacza to, że takie wizerunki na ścianę są znacznie gorszej jakości. Wręcz przeciwnie, staranie dobrany papier jest następnie zadrukowywany przy wykorzystaniu innowacyjnych metod tak zwanego druku lateksowego. Jest on również w pełni bezpieczny dla środowiska, gdyż nie zawiera szkodliwych składników.

Zdecydowana większość ekologicznych fototapet nie jest pokrywana laminatem, gdyż jest to tworzywo sztuczne. Zabezpieczanie tego rodzaju fototapet odbywa się tylko i wyłącznie za pomocą naturalnych metod, które pozwalają później poddać tapety ponownemu recyklingowi. Zastosowanie tych technik pozwala również na otrzymanie trwałej i gustownej fototapety. Zobacz zdjęcia w galerii – http://mural24.pl/fototapety-las.

Wiewiórka na drzewie - fototapety
Wiewiórka